logo

Aktuality


Nabídka kurzů


Paličkování – Flanderská krajka II.

Historická, tradiční mnohopárová paličkovaná krajka ze 17. století. Navazující kurz pro pokročilé, ale i pro začátečníky, kteří již ovládají základy paličkování. Pro všechny krajkářky, které si chtějí rozšířit svoje znalosti a dovednosti. Naučíte se základy techniky, kresbu půdic, motivů. Vše si ověříte upaličkováním. S sebou barevné tenké fixy (červenou, fialovou, zelenou, žlutou, černou), psací potřeby, gumu, tužku 2B, pauzovací papír, odnímatelnou lepicí pásku, potřeby pro paličkování.

Výšivka – vyšij si svůj monogram

Kurz je zaměřen na výšivku monogramu technikou plného, vypouklého vyšívání s doprovodnými stehy. Naučíte se vyšívat vypouklou výšivkou, kterou doplníme mnoha dalšími stehy, jež dozdobí hlavní motiv monogramu, nebo vytvoří půdici kolem motivu. S sebou bavlněné plátno, 4 vláknovou vyšívací bavlnku č.20 - Norma Niťárna Třebová, nebo Coton á broder D.M.C. Jehlu s ostrou špičkou a větším ouškem. Psací potřeby, tužku 2B, pauzovací papír, bubínek na vyšívání – nejlépe s přichycením ke stolu, případně vyšívací rám.

Háčkování – tuniské (další vzory)

Zajímavá a hravá technika háčkování, která vás nadchne a pomůže vytvořit nádherné doplňky i oblečení. Navazující kurz tuniského háčkování z předcházejícího pololetí. Nyní budeme háčkovat do kruhu s přidáním barev. Rozšíříme znalosti o další vzory a naučíte se háčkovat touto technikou i do kruhu s obohacením střídání barev. S sebou dlouhý háček pro tuniské háčkování, zbytky přízí, poznámkový blok, psací potřeby.

Pletení – začátky a ukončení

Naučíte se několik způsobů a stylů začínání a ukončování v pletenině. Úplet můžeme začít tak, aby oka byla pružná, nebo pevné, začátek dekorativní, nebo ryze funkční. Mnoho variací, které často pochází i z dávné historie. S sebou zbytky přízí různé síly, jehlice oboustranné – ponožkové, jehlu s tupou špičkou a velkým uchem, háček, psací potřeby, blok na poznámky.